Jednou z nejčastějších otázek našich klientů bývá, kam je vhodné umístit baterii k fotovoltaické elektrárně. Pojďme se na to tedy podívat.

Baterie pro fotovoltaický systém může být umístěna na několika místech, v závislosti na konkrétních podmínkách a potřebách vaší domácnosti.

1.    Uvnitř domu nebo budovy

Pokud máte doma dostatek místa, můžete baterii umístit například do technické místnosti nebo sklepa. V takovém případě chráníte svou baterii před extrémními klimatickými podmínkami a zároveň máte zařízení vždy při ruce.

2.    V garáži

Pokud máte garáž nebo zahradní přístřešek, můžete baterii umístit i sem. Baterie je přizpůsobená umístění v krytých venkovních prostorách a pokud se navíc nachází v blízkosti fotovoltaického systému, může to být velmi praktické řešení.

V každém případě je důležité zajistit, aby byla baterie chráněna před vysokými, ale také příliš nízkými teplotami, vlhkostí a přímým slunečním zářením, které mohou snížit její výkon a životnost. Také by měla být umístěna na bezpečném a stabilním místě, aby se minimalizovalo riziko poškození a nebezpečí pro ostatní, hlavně pak děti. Vypadá to trochu jako Sofiina volba, ale nebojte se. Se vším vám poradí naši vyškolení odborníci, kteří domácnost před instalací prohlédnou a doporučí vám umístění, které bude pro baterii nejvhodnější.

Napsat komentář